Havadis10

CHP de SEÇİM SÜRECİ BAŞLADI

13 Kasım 2019 - 8:28 'de eklendi ve 106 kez görüntülendi.
CHP de SEÇİM SÜRECİ BAŞLADI

CHP’de seçim süreci başladı . Balıkesir İl merkezin mahallelerinde hafta sonu yapılan seçimlerde, Karesi İlçe Başkanı Dilek YALÇIN’ın desteklediği mavi liste, beyaz ve kırmızı listelere karşı bariz bir üstünlük sağladı nu sonuçla mevcut İlçe Başkanı Dilek YALÇIN rakiplerine fark atmış oldu

KARESİDE İÇİN ÜÇ KADIN  YARIŞIYOR

4 Ocak 2020’de yapılacak CHP Karesi İlçe Başkanlığı kongresinde üç kadın aday yarışıyor . Mevcut İlçe Başkanı Dilek Yalçın’ın yanı sıra, Serkan Sarı destekli Hürmüz Avcı ve CHP Milletvekili Fikret Şahin’in desteklediği Dilek Karayel de kazanmak için bastırıyor. Ancak hafta sonu merkezdeki bazı mahallelerde yapılan delege seçimlerinde mevcut Başkan Dilek Yalçın ezici üstünlük sağladı. Karayel ve Avcı’nın listeleri partililerden destek görmedi. Üç kadın adayın delege çoğunluğunu kazanmak adına yaptığı yarışta mavi liste önde.

Paşaalanı’nda mavi liste 62, kırmızı liste 30, beyaz liste 29 oy alırken, Yıldırım Mahallesi’nde mavi listeye 12, beyaz listeye 2 oy çıktı. Kuva-yı Milliye Mahallesi’nde mavi liste 31, beyaz liste 22 oy alırken, Ali Hikmet Paşa’da maviler 23, beyazlar 5 oy aldı. Kayabey Mahallesi’nde de Dilek Yalçın’ın mavi listesi üstünlük sağladı. Maviler 11, beyazlar 5 oy aldı. Eski Kuyumcular’da ise beyazlar öne geçti. Mavi listeye 4, beyaz listeye 6 oy çıktı.

Hafta sonu yapılan mahalle delege seçimlerinin ikinci bölümünde Adnan Menderes, 1. Sakarya, Karesi ve Hisariçi mahallelerinin delegeleri belirlendi. Mavi liste bu mahallelerde de diğer rakiplerine ezici üstünlük sağladı. Adnan Menderes’te mavi liste 96, beyaz liste 41, kırmızı liste 26 oy aldı. 1. Sakarya’da mavi listeye 20, beyaz listeye 9, Karesi’de mavilere 2, Hisariçi’nde mavi listeye 5, beyaz listeye 2, Oruç Gazi’de mavi listeye 6, Dumlupınar’da mavi listeye 8, beyazlara 3 oy çıktı.

Altıeylül İlçe Başkanlığı için ise 4 aday yarışıyor. İlçe Başkanı Hakan Şehirli’nin yanı sıra, eski ilçe yöneticilerinden Zekiye Uçar da seçime oldukça iddialı hazırlanıyor. Altıeylül için Turgay Demiralp ve Sabri Ayyıldız da seçim yarışına katıldı.

Altıeylül’de Plevne, Gümüşçeşme, Sütlüce ve Dinkçiler’de delege seçimleri tamamlandı. Delege seçimlerine Şehirli beyaz, Uçar yeşil, Demiralp mavi ve Ayyıldız da sarı renkli listelerle katıldı. Plevne’de 13 delegelik ortak listelerden oluştu. 2 mahalleyi beyaz, 1 mahalleyi ise yeşil liste kazandı. Gümüşçeşme ve Sütlüce’de Şehirli’nin listesi öne çıktı.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER